TRENING ”BEZ STERYDÓW” – CZYLI DOGO JAK KAMIŃSKI

Chart_afrykański_Azawakh_II_654Ok, ”pojechałam po bandzie”, bo to AZAWAKH – afrykański chart ”skonstruowany” inaczej i do czego innego niż dogo (molos zdaniem FCI), ale czasem trzeba odrobinkę ”przegiąć”, żeby coś czytającym uświadomić.

Kończąc tekst podsumowujący rok, przeglądam net i… Na jednym z fecebookowych profilów jednej z polskich hodowli dogo, znalazłam (publiczny) album, którego tytuł ma mieć sens taki, że -mniej więcej- ”moje super psy razem ćwiczą i to jak super wyglądają zawdzięczamy tylko i wyłącznie ciężkiej pracy” (Ma to pewnie sugerować, że akurat ta hodowla jest ”super-extra”, bo w innych ”ładuje się w psy sterydy, zamiast pracować z nimi fizycznie”. (Na marginesie: czego to ludzie nie wymyślą, żeby pojechać po tzw ‚konkurencji’…) Popatrzyłam na te fotki i w przypadku ”wartości” psów z tych zdjęć (widziałam je live) jest trochę, jak z tym powiedzeniem o kłamstwie, które wielokrotnie powtarzane staje się prawdą 🙂 Tylko ktoś bardzo długo urabiany, komu ciągle powtarza się kity i kto te kity łyka I NIE MA POJĘCIA O TYM, JAK WYGLĄDA DOGO*, KTÓREMU NAPRAWDĘ POŚWIĘCA SIĘ SPORO CZASU, może w tych cienkich (te fronciki – nie FRONTY/PRZEDPIERASIA…) pieskach zobaczyć ”wytrenowane dogo”. A w ogóle to podobno ta hodowla stawia na ”użytkowość”…

Nie spodziewałam się, że zdarzy mi się posłużyć tekstem z http://www.weszlo.com/ jako ”przenośnią”, ale 😉 czasem inaczej nie można :

http://www.weszlo.com/news/17910-Miesnie_w_zaniku_czyli_polscy_pilkarze_na_plazy

*PROPONUJĘ PRZYSWOIĆ SOBIE WZORZEC RASY I ODNIEŚĆ JEGO TREŚĆ DO WSZYSTKICH OGLĄDANYCH PSÓW 🙂

Zuza Petrykowska

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.