ZU Z PASJĄ O DOGO ARGENTINO

KONTAKT: zuzpasjaodogoargentino@gmail.com 🙂

W związku z tym, że masa moich tekstów na temat Dogo Argentino, pisanych przez mnie od 2011 r., ”wala” się po necie, na różnych forach (z czego w większości na forach, których ”styl” administrowania i moderowania woła o pomstę do nieba) kilka lat tremu postanowiłam zebrać je wszystkie w jednym, pewnym miejscu. I tak, w 2013 r. powstał pierwszy w Polsce blog poświęcony rasie Dogo Argentino, stanowiący bazę informacji dla wszystkich przyszłych, tych potencjalnych właścicieli białych, jak i osób, które posiadaczami argentyńskiej presy już są, blog na którego stronie jesteś w tej chwili. Z ‚Zu z Pasją’ dowiesz się dlaczego Dogo Argentino ma ”biały kolor sierści”, ”jak to w końcu jest z tą głuchotą” i dlaczego tak ważne jest badanie BAER TEST, przeczytasz też jak uchronić swojego psa (a w sensie finansowym i siebie) przed niespodzianką dysplazji oraz znajdziesz wiele innych tekstów dotyczących nie tylko presy Dogo Argentino, ale i molosów. Mam nadzieję, że prosta szata bloga pomoże czytelnikom skupić się na treści artykułów.

Wszystkich czytelników bloga zapraszam nie tylko na stronę bloga na Serwisie Facebook http://www.facebook.com/zuzpasjaodogoargentin, ale także na powstałą w marcu 2015 r. stronę DYSPLAZJA W DOGO CANARIO/PRESA CANARIO -GDZIE PODZIAŁY SIĘ ETYKA I EMPATIA? http://www.facebook.com/dysplazjawdogocanariopresacanario, poprzez którą, wraz z kilkoma innymi osobami, staram się walczyć z problemem dysplazji, który tzw hodowcy starają się, mówiąc potocznie, zamiatać pod dywan.

Jako że Dogo Argentino to rasa, która (niestety) staje się coraz bardziej ”modna”, coraz bardziej ”modne” robi się także pisanie o białych. Przyznaję, że ”ciut” irytuje mnie, że niektórzy ”blogerzy” coraz częściej i coraz bezczelniej korzystają z moich tekstów, ale taka jest cena bycia prekursorem, poza tym naśladownictwo to przecież jedna z bardziej szczerych form komplementu (przynajmniej dokąd nie jest plagiatem). Ubolewam jedynie nad tym, że korzystając z moich tekstów ”nowi autorzy” nie wspominają źródła.

Nieustająco namawiam wszystkich potencjalnych przyszłych, jak i obecnych właścicieli argentyńczyków oraz innych psów, do zapoznania się z wspaniałym opracowaniem DOGS IN MOTION http://www.vdh.de/en/shop/dogs-in-motion/), całkiem przystępną książką Charles’a Duhigg’a THE POWER OF HABIT (”Siła nawyku”) i tego, by dokształcali się korzystając z publikacji dostępnych na stronie http://www.instituteofcaninebiology.org .

Proszę Was też, abyście przeczytali tekst: https://zuzpasjaodogoargentino.wordpress.com/2018/08/14/ludzie-i-inne-zwierzeta-mowa-ciala-i-przestrzeni-dystanse-personalne-i-osobista-przestrzen-w-interakcjach-ludzi-z-psami-psow-z-ludzmi-baza-bez-ktorej-wszystko-sie-sypie/ ponieważ proksemika jest bardzo ważna, gdy wychowuje się psa, buduje z nim więź i szkoli się go. 

Zuza Petrykowska

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.